Jak uwodzą kobiety?

 

Nie każda kobieta jest modelką, ale każda może być uwodzicielką! Wszystkie kobiety mogą być uwodzicielkami, a urok osobisty nie gra w tym przypadku pierwszego planu. Nie wszystkie modeliki mogły by rywalizować o miano „miss świata”, więc jak to się dzieje, że fascynuje nas sposób w jaki się poruszają, chodzą, czy w końcu wykonują delikatne gesty, które wprawiają nie jednego faceta w stan hipnozy. Tajemnicą uwodzenia jest więc prezentowana postawa ciała, odpowiednio skoordynowane ruchy ciała oraz gesty, które to prezentują kobiety – uwodzicielki.


Faceci nie zawsze zdają sobie sprawę, że są uwodzeni przez kobiety.


Kobiety uwodzą mężczyzn znacznie częściej niż nam się wszystkim wydaje. Jednak by zmylić potencjalnego kandydata, płeć piękna stosuje szereg zabiegów, które to w sposób dwu biegunowy i naprzemienny, mogą zachęcać i zniechęcać przyszłego partnera do dalszych działań. Głównym zadaniem tej czynności jest uzmysłowienie facetowi, że kobieta, która zwróciła na niego uwagę, wcale nie jest „łatwa” i by ją zdobyć, musi wykazać się pomysłowością. Niedawno byłem świadkiem bardzo ciekawej gry, którą to zaproponowała mi pewna dziewczyna, pracująca w sklepie osiedlowym. Mianowicie, robiąc drobne zakupy, poprosiłem również o zapalniczkę. Bardzo mnie zaciekawił delikatny uśmiech dziewczyny, w momencie, gdy dawała mi „ogień”. Wychodząc zadowolony ze sklepu, zorientowałem się jednak, że zapalniczka, którą dostałem, ma taki sam wzorek jaki miałem na kurtce. Nie myśląc o niczym innym, spokojnie odwróciłem się w kierunku dziewczyny, która mnie tak zafascynowała, a na jej twarzy zauważyłem delikatny uśmiech, który oczywiście odwzajemniłem. To był właśnie niewerbalny komunikat, który informował mnie że następnym razem, mogę być nieco bardziej „odważniejszy”.

 

Mowa ciała dziewczyny w tym przypadku oznaczała, że niewerbalny komunikat tkwił w małym szczególe, w tym przypadku był to delikatny uśmiech oraz zapalniczka. Przypomnijcie sobie, czy wy nie mieliście podobnych sytuacji. Pewnie większość z was nie zwracało nawet uwagi na takie szczegóły, a przecież przekaz był oczywisty. Dlaczego więc większość mężczyzn ma problemy z prawidłowym rozkodowaniem sygnałów niewerbalnych wysyłanych przez kobiety? Odpowiedź na to pytanie bardzo wyraziście przedstawił Joseph Messinger w książce „Siła Uwodzenia Gesty, które wabią”. Ekspert w dziedzinie symboliki gestów stwierdził, że mężczyźni w sprawach miłosnych nie wykorzystują wszystkich swoich możliwości, gdyż być może natura nie dała im takich umiejętności. Autor dodaje również, że konsekwencją braku reakcji na sprawy oczywiste, jest ucieczka w świat fantazji, którą mężczyźni fundują sobie na własne życzenie, pozostając ślepi na sprawy oczywiste.


Jak w takim razie uwodzą kobiety?


Istnieje kilka wzorców zachowań prezentowanych przez kobiety podczas gdy uwodzą mężczyznę. Jeden z takich wzorców, który nie powinien ci pozostawiać złudzeń że jesteś uwodzony, wygląda następująco. Gdy kobieta przechodzi obok ciebie, patrzy ci się głęboko w oczy, a przy tym delikatnie się uśmiecha – daje ci w ten sposób jasno do zrozumienie, że cię polubiła i chętnie by z tobą porozmawiała. Większość mężczyzn w takiej chwili zaczyna jednak niepotrzebnie się zastanawiać co mogło to oznaczać, zamiast podejść do niej i powiedzieć coś sensownego, by rozpocząć rozmowę. Zapamiętajmy więc, że uwodzicielskie spojrzenie kobiety, któremu towarzyszy delikatny uśmiech, nie powinien stanowić dla nas pretekstu do rozmyślań nad ich interpretacją.


Uśmiech oraz kontakt wzrokowy nie są jednak jedynymi czynnikami, które świadczą o uwodzeniu mężczyzny przez kobietę. Bardzo ważnym czynnikiem, który również świadczy o zainteresowaniu naszą osobą, będzie przybranie takiej postawy ciała przez kobietę, która to będzie jej pozwalała na swobodne spoglądanie w naszą stronę. Oznacza to, że kobieta, która jest nami zainteresowana, będzie stała pod delikatnym kątem w stosunku do naszej osoby. Kąt w takiej sytuacji może wynosić od 15 do 30* w przypadku, gdyby stała z nami twarzą w twarz. Przybranie przez kobietę takiej pozycji, pozwala jej na minimalne przesunięcie głową, byśmy znaleźli się w jej całkowitym polu widzenia. Zwracać uwagę powinniśmy również na ułożenie nóg. Jeżeli stopy kobiety są „niby” przypadkowo skierowane w naszą stronę, a poprzedził to przelotny kontakt wzrokowy, to również nie powinniśmy mieć złudzeń, że znaleźliśmy się w epicentrum zainteresowania kobiety.


Nieświadome, delikatne i subtelne dotykanie włosów przez kobietę, któremu towarzyszy kontakt wzrokowy, również jest bardzo pozytywnym zwiastunem świadczącym o uwodzeniu. Podczas uwodzenia mężczyzn, kobiety jednak mogą wykorzystywać szereg innych kombinacji, które trzeba w miarę możliwości rozkodować samodzielnie. Sami widzicie, że spektrum możliwości, którymi dysponuje kobieta podczas aktu uwodzenia jest bardzo szerokie, dlatego też warto się zastanowić nad każdym sygnałem, który do nas dociera. Komunikacja niewerbalna oraz mowa ciała okazuje się być kluczowa podczas uwodzenia.


Jak powinny uwodzić kobiety?


Powracając jednak do meritum omawianego przez nas zagadnienia, warto powołać się na bardzo doświadczonego specjalistę, który to jest ekspertem w dziedzinie symboliki gestów. Joseph Messinger, bo to oczywiście o nim mowa, podpowiada w książce „Siła Uwodzenia Gesty, które wabią”, jak powinny uwodzić kobiety. Czasem możemy wyczuć to za pomocą naszego 6 zmysłu, czyli nie podlegającej naszej świadomej kontroli interpretacji naszego mózgu.


Zauroczenie – niewerbalne sygnały u kobiet. Jak uwodzą kobiety?


Bardzo często zdarza się, że kobieta tylko kokietuje mężczyznę, który się jej podoba. Tak, czy inaczej, kokietowanie jest równoznaczne z uwodzeniem, więc i sygnały niewerbalne wysyłane przez kobietę będą bardzo zbliżone.


Czy zdolność uwodzenia jest u kobiet instynktowna?


Kobiety dysponują naturalną zdolnością uwodzenia, jednak nie muszą się ograniczać tylko i wyłącznie do nie podlegających świadomej kontroli zachowaniom, gdyż mogą w tym celu wykorzystywać bardziej subtelniejsze metody. Do naturalnych zdolności kobiet, świadczących o uwodzeniu mężczyzny, zaliczamy przede wszystkim: subtelne uniesienie dekoltu, rozszerzanie się źrenic, czy nawet zmianę ułożenia nóg. Większość kobiet właśnie w taki naturalny sposób komunikuje, że mężczyzna który pojawił się w ich przestrzeni, wzbudził ich zainteresowanie. Jednak nie zawsze, nieświadomie pojawiające się sygnały niewerbalne świadczące o zauroczeniu mogą wystarczyć, by zasygnalizować mężczyźnie, że kobieta jest nim zainteresowana. Dlatego też kobiety powinny wykorzystywać podczas uwodzenie również bardziej wyrafinowane metody „zniewalające” mężczyznę. Co więc zaliczamy do takich technik uwodzenia? Bardzo ciekawe propozycje odnoszące się do technik uwodzenia mężczyzn przez kobiety, zaproponował Joseph Messinger w książce „Siła uwodzenia Gesty, które wabią”. Autor do takich uwodzicielskich postaw, zachowań i gestów prezentowanych przez kobiety, zaliczył m. in.:


Pozycję ciała oraz sposoby prezentowania sylwetki oraz gestów podczas siedzenia.


Pozę bądź postawę, która przyjmie uwodzicielka, w żadnym przypadku nie może być „sztywna” ,tylko powinna charakteryzować się zmysłowością oraz magnetyzmem. Komunikacja niewerbalna i mowa ciała to w tym przypadku powinna charakteryzować się pozą, mającą na celu wzbudzenie zainteresowanie płci przeciwnej, może więc być subtelne założenie nogi na nogę, któremu towarzyszyć będzie zmysłowe złączenie rąk i wsunięcie ich na wysokości kolan. Kolejną wartą omówienia pozą, którą mogą zaprezentować siedzące kobiety podczas uwodzenie, jest wsunięcie dłoni pod uda, tak by ciężar ciała spoczywał na waszych rękach. Istnieje również wiele bardziej prowokacyjnych postaw, które można zaprezentować podczas „odpoczywania” na krześle bądź sofie, jednak do wzmocnienia lub obniżenia poziomu zainteresowania mężczyzny, powinniście odpowiednio dostosować swoją garderobę, do celu, których chcecie osiągnąć. Legginsy bardziej podkreślą wasze wdzięki niż dżinsy, nie wspominając już o właściwościach przyciągających wzrok mężczyzn, w czasie, gdy jesteście w mini spódniczce. Wasze plecy powinny być w miarę możliwości wyprostowane, gdyż uwypuklają w ten sposób nie tylko wasze walory, którym w tym przypadku jest biust, ale również uświadamiają faceta, że jesteście pewne siebie. W rezultacie przyczyni się to do zminimalizowania prób przekroczenia przez faceta waszej strefy intymnej.


Dla kobiet niezbędne są piękne ubrania i buty, by wyglądały zniewalająco. Trudno się z tą postawą nie zgodzić, gdyż większość mężczyzn bardzo entuzjastycznie reaguje na widok kobiety prezentujące się na „podium”, którym w tym wypadku są wysokie obcasy. Chodzenie na „szpilkach” bardzo utrudnia sprawne poruszanie się, jednak dla większości mężczyzn, takie „widoki” są niezapomniane, a to właśnie za sprawą balansu ciała, który prezentuje kobieta podczas przemieszczania się.


 

Autor: Roland Drmla

Literatura przedmiotu:

Messinger Joseph , „Siła Uwodzenia Gesty, które wabią”, Wydawnictwo "Helion" 2004

Michael Ellsberg, "Potęga kontaktu wzrokowego", charyzma sensus.pl, one press, Gliwice

 

Zapraszamy do polubienia i aktywności na Naszym funpage'u: Komunikacja Niewerbalna