Wywiad z trenerem uwodzenia i podrywu - Janem Gajosem, trenerem firmy szkoleniowej "Perfect Dating"

 

Czym tak naprawdę jest podrywanie, a czym uwodzenie?

To jest całkiem ciekawe pytanie, ponieważ wiele osób tak naprawdę nie rozróżnia tych terminów pomimo, że każdy z nich odnosi się tak naprawdę do czego innego. W skrócie można powiedzieć, że podrywanie to krótkoterminowy proces, który zazwyczaj ma na celu doprowadzenie do jednonocnej przygody z kobietą podczas gdy uwodzenie to proces długoterminowy, który prowadzi do zbudowania szczęśliwej relacji z daną kobietą.

Czy podrywania i uwodzenia można się nauczyć?

Tak, można się nauczyć i sam jestem doskonałym na to przykładem, ponieważ sam prawie 7 lat temu przyszedłem do Perfect Dating jako kursant, który kompletnie nie radził sobie w relacjach damsko - męskich. Dzięki szkoleniu i pracy nad sobą przeszedłem przemianę, która sprawiła, że podryw oraz uwodzenia nie stanowią już dla mnie problemu, świetnie czuję się w towarzystwie kobiet, a przede wszystkim kobiety dobrze czują się w moim towarzystwie. Oczywiście osiągnięcie takiego poziomu wymaga trochę pracy i szkolenie jest tutaj bardzo pomocnym narzędziem, ale myślę, że efekt końcowy jest wart poświęcenie trochę czasu oraz energii.Co zrobić by ciągle nie czuć się samotnym i odnaleźć wreście swoją
drugą połówkę?

Przestać narzekać na otaczającą rzeczywistość i pozornie niesprzyjające czynniki zewnętrzne i po prostu zacząć działać! Prawda jest taka, że większość procesu uwodzenia zaczyna się w naszej głowie, więc jeśli nie poukładamy sobie swoich przekonań na temat relacji damsko- męskich oraz płci przeciwnej, to może być nam bardzo trudno znaleźć drugą połówkę. Oprócz tego oczywiście przydatne jest wyrobienie w sobie odpowiednich umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, praca nad własną pewnością siebie, oraz zrozumienie dla różnic w psychice kobiet oraz mężczyzn. Każda z płci postrzega świat trochę inaczej i zrozumienie tego o wiele ułatwia poznanie swojej drugiej połówki. Oczywiście nic z tego nie będzie miało znaczenia jeśli całymi dniami będziemy siedzieć w domu i czekać na cud.... Trzeba wyjść do ludzi.

Obecnie w XXIw. lepiej szukać sobie partnera w tzw. "realu", czy
przez internet?


To wszystko zależy od osobistych preferencji danej osoby. Na szczęście mit o tym, że z portalów randkowych korzystają wyłącznie desperacji zaczyna powoli upadać i nie wszyscy lubią wychodzić do klubów czy też nie mają w sobie na tyle zaparcia aby zwalczyć lęk przed podchodzeniem do nieznajomych kobiet na ulicy, więc Internet okazuje się tutaj być idealnym rozwiązaniem. Oczywiście istnieją pewne różnice pomiędzy szukaniem partnera w realu i w Internecie o których warto pamiętać kiedy decydujemy się na jedno z rozwiązań. Ja osobiście uważam, że niewarto się ograniczać wyłącznie do jednej metody i warto poznawać ludzi zarówno w realu jak i w Internecie

Znalezienie partnera to dopiero pierwszy krok ku szczęściu co
zrobić by związek rozkwitł?


Pamiętać o tym, że pasja w związku jest najważniejszym elementem i trzeba cały czas o nią dbać. Ludzie bardzo często o tym zapominają, rutyna zaczyna się wkradać w ich relacje i po jakimś czasie związek po prostu się rozpada. Uwodzenie to proces ciągły i o wiele bardziej skomplikowany od podrywania. Zacytują tutaj Anthony'ego Robbinsa: "Jeśli nie chcesz aby twój związek się zakończył, to zacznij zachowywać się tak jak na jego początku, a nie zakończy się nigdy". Myślę, że w tym cytacie zawarta jest kwintesencja odpowiedzi na to pytanie.

 

 

Czy komunikacja niewerbalna, którą zaprezentujemy podczas podrywu

ma jakieś znaczenie w późniejszych relacjach?

 

Komunikacja niewerbalna ma ogromne znaczenie przez cały okres trwania relacji z daną kobietą i jest o wiele ważniejsza od wypowiadanych słów. Dlatego właśnie zawsze odradzamy aby na początku komunikować się przez sms'y czy też komunikatory internetowe, ponieważ uniemożliwiają one przekazywanie komunikatów niewerbalnych, a tym samym mogą prowadzić do wielu spięć oraz nieporozumień.

 

Czy mowa ciała podczas pierwszych randek z nowo poznaną osobą

ma jakiś wpływ na powstanie bądź zaprzestanie wzajemnych relacji?

 

Mowa ciała ma również spory wpływ na nasz sukces w trakcie interakcji z kobietą. Według naukowców stanowi ona ponad 70% całego procesu komunikacji, dlatego między innymi tak łatwo jest nam śledzić fabułę oglądając kino nieme, ale czasami jesteśmy się w stanie pogubić w trakcie słuchania audiobooka. Jeśli nasza mowa ciała będzie sprzeczna z tym co mówimy (np. chcemy grać pewnych siebie, ale podchodzimy lekko przygarbieni z drżącymi rękami), to kobieta nie będzie chciała z nami rozmawiać jako, że od razu odkryje naszą próbę oszustwa.

 

Wywiad z trenerem uwodzenia i podrywu - Janem Gajosem, v-ce dyrektorem firmy szkoleniowej "Perfect Dating", przeprowadził Roland Drmla

www.perfectdating.pl


Reklama